91-418-73-25

E-mail szkoły

Suport

Wywiad Ale Plama

W dniu 16.10.2015 redakcja gazetki szkolnej przeprowadziła wywiad z p. Anną Tokarzewską, p. Violettą Oleszkiewicz i p. Mirosławą Szlijan.

1. Redakcja: Jak wpłynęło na Panią to, że Karol Wojtyła został papieżem?

A. Tokarzewska: Poczułam się dumna, że jest to mój papież, że jestem z Polski. Podniósł moją samoocenę i stał się moim wzorcem.

V. Oleszkiewicz: Wpłynęło to na moją wiarę, wzmociło ją, poczułam dumę z mojego narodu.

M. Szlijan: Poczułam się dumnie, że Polak został papieżem. Byłam bardzo wzruszona i przejęta. Budziło to we mnie wielkie nadzieje na lepsze jutro.

2Redakcja: Co pani robiła w ten dzień?

A. Tokarzewska: Byłam w akademiku z dala od Polski, bez łączności z rodziną, wieczorem usłyszałam wiadomość przez radio, Karol Wojtyła został papieżem. Było to dla mnie bardzo ważne.

V. Oleszkiewicz: Byłam w akademiku, nie było tam radia ani telewizji. Przyszedł do mnie kolega i ogłosił, że Polak został papieżem. Czułam zaskoczenie i ogromną radość.

M. Szlijan: Byłam w internacie, odrobiłam wcześniej lekcje i zaczęłam się uczyć. Ksiądz przekazał informację: Karol Wojtyła został papieżem!

3. Redakcja: Co zmienił papież w pani życiu?

A. Tokarzewska: Stałąm się odważniejsza w wyrażaniu swojej wiary. Pokazał mi, że można żyć dniem dzisiejszym i przestrzegać dekalog.

V. Oleszkiewicz: Jego encykliki pomagały mi poradzić sobie z problemami i przeszkodami, które mnie spotkały. Dalej wykorzystuję to, czego się nauczyłam.

M. Szlijan: Dał mi dużo nauki, którą wykorzystuję cały czas w życiu zawodowym, prywatnym i rodzinnym. W oparciu o jego nauki napisałam jedną z prac pt. " Jakiego wychowawcy potrzebujemy we współczesnym świecie". Dzięki temu bardzo dojrzałam, wzmocniło mnie to duchowo.

 

4. Redakcja: Czy oczekiwała pani na wybór papieża?

A. Tokarzewska: Nie. Nie wydawało mi się, że Karol Wojtyła zostanie papieżem. Nie przyszło mi do głowy, że może nim zostać Polak.

V. Oleszkewicz: Tak oczekiwałam, ale nie spodziewałam się, że Polak zostanie papieżem, była to dla mnie wielka niespodzianka.

M. Szlijan: Oczekiwaliśmy razem z koleżankami na informację, ale nie spodziewaliśmy się, źe Polak zostanie papieżem.

 

5. Redakcja: Za co podziwia pani papieża?

A. Tokarzewska: Za to, że wiele mnie nauczył, że ciągle jest przy mnie. Za jego mądrość życiową i niesamowity przekaż nie tylko dla starszych ale również dla młodzieży.

V. Oleszkiewicz: Nadal go podziwiam, za cierpliwość, miłość do ludzi, ofiarność, którą darzył bliźnich i jego poczucie humoru.

M. Szlijan: Za jego skromność, pokorę a także i mądrość, za serdeczność, którą niósł ludziom. Papież w każdym etapie wieku pokazał nam jak żyć. Był takim odpowiedzialnym Ojcem nas wszystkich.

 

Dziękujemy za wywiad. Do usłyszenia niebawem. ALE PLAMA.